Havalimanı Transfer, Havaalanı Transfer

Sultanahmet Turu

14 Şubat 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 534 Görüntülenme

 

sultanahmet

Sultanahmet Turu

İstanbul Tarihi Mekanlarına Günübirlik ve Yürüyüşlü Tur

Tarihe ve Çeşitli Kültürlere ev sahipliği yapmış tarihi yarım adayı detaylarıyla keşfedelim.

 

Sultanahmet. İstanbul‘un kalbi. İstanbul’un tüm mücevherlerinin toplandığı alan. Tarihi yarımadanın kalbi Sultanahmet Meydanı‘nda atıyor. İstanbul’un en eski, en gösterişli ve en ihtişamlı eserlerinin pek çoğu burada bulunuyor. Meydanın başlangıcınde Sultanahmet Cami diğer tarafında Ayasofya. Ve biraz ötede yüzyıllarca Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış muhteşem saray, Topkapı Sarayı.Ve daha pek çok önemli eser. İstanbul gezisi yapılacaksa ilk buradan başlamak gerek. İstanbul’un tarihini öğretirken ilk bu adreslere gelmek gerek. İstanbul’un kalbini yani Tarihi Yarımada’yı bu sayfada bizlerle keşfe çıkabilirsiniz.

Önceden belirlenecek saatte  buluşma noktasından Sultanahmet’ e hareket ediyoruz. Araçlarımız ile yapacağımız kısa yolculuğumuz sonrasında, yürüyerek Gülhane Parkı’ nın tarihi ve saray yaşamı hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.İstanbul Arkeoloji Müzesi’ ni geziyoruz. Müze ardından  gezimize Fatih Sultan Mehmet tarafından 1465’ de yapımına başlanan ve her başa gelen padişahın yaptığı eklemeler ile günümüzdeki halini almış olanTopkapı Sarayı’ nı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından, dünyanın 8 harikasından biri olarak sayılan, sanat ve mimarlık tarihinin 1 numaralı yapısı Ayasofya Müzesi’ ni ziyaret ettikten sonra Ayasofya’dan sonra Yerebatan Sarnıcı’ nı da gezdikten sonra, gezimizi tamamlayarak araçlarımıza dönüyoruz.

Tura dahil hizmetler
Yönetmeliğe uygun araçlar ile ulaşım
Koltuk sigortası
Profesyonel rehberlik hizmeti

 

Rezervasyon için bizimle iletişime geçin

Karatay Turizm

0212 523 0 523

0532 170 77 67

 Kişiye özel / Butik tur Düzenlenmektedir.

 

Sultanahmet Turu | Sultanahmet Turları | Sultanahmet Tur | Sultanahmet Şehir Turu | İstanbul Sultanahmet Turu | Sultanahmet Şehir Turları

Etiketler :

Benzer Yazılar