Havalimanı Transfer, Havaalanı Transfer

Turizmci yeni sezondan umutlu

6 Şubat 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 111 Görüntülenme

Yeni sezon hazırlıklarının sürdüğü Batman’ın Hasankeyf ilçesine bu yıl, çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

14 Temmuz 2010 tarihinde kaya düşmesi sonucu kale ve çardakların ziyaretçilere kapanması nedeniyle turizmden beklediğini alamayan Hasankeyfli turizmciler yeni sezondan ümitli olduklarını söyledi. Hasankeyfli turizmciler, ören yeri ve kale girişinde yaşanan kaya düşme olayının, turistlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü ve getirilen ziyaret yasağı yüzünden sıkıntılı sezonlar geçirdiklerini kaydetti.

Ziyaretlerde risk oluşturan orta kapının onarıldığını, Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde yürütülen çalışmalar sonrasında sensörler takılarak ziyaretçi geçişine uygun hale getirildiğini belirten Hasankeyfliler, bu yıldan umutlu olduklarını ifade etti. Güneşin yüzünü göstermesiyle ilçeye akın eden yerli turistler, oluşturulan alternatif gezi güzergahı sayesinde tarihi mekanları gezme imkanı buldu. Havaların ısınmasıyla beraber ziyaretçi akını beklediklerini belirten Hasankeyfliler, “Kış sezonunda ilçedeki esnaf kıt kanaat geçimini sağladı.Güneşin yüzünü göstermesiyle beraber ilçemizi ziyaret eden turistler önümüzdeki sezon için umut oldular” dedi 

Etiketler :

Benzer Yazılar